عایق الاستومری

عایق الاستومری چیست؟

عایق سبک وزن و منعطف لاستیکی است، که به عنوان عایق حرارتی به کار گرفته می شود. این عایق الاستومریک حرارتی، در شکل لوله ای، رولی و ورقه ای تولید میگردد و طیف وسیعی از ضخامت ها و ابعاد گوناگون را داراست.

ویژگی ها

این محصول بدون استفاده از CFC ، HFC یا HCFC ساخته شده است.این محصول همچنین در کاهش سرو صدای ناشی از کار سیستم تهویه مطبوع موثر می باشد.

این عایق برای سیستم های هواساز، سیستم های حجم هوای متغیر(VAV)، کانال ها و دیگر اجزای سیستم هوا که نیاز به کنترل چگالش، مقاومت در برابر رطوبت، تغییر میزان حرارت و کاهش سرو صدای سیستم HVAC مناسب می باشند.

موارد کاربرد

زمینه های کاربرد عایق الاستومری لوله ای با روکش آلومینیوم شامل عایقکاری سیستم های تاسیسات مدارس، بیمارستان ها، هتل ها و مراکز تجاری و عمومی می باشد.

عایق الاستومری برای کانال های هوا مناسب بوده و در برابر قارچ و کپک مقاوم می باشد. سطح صاف عایق الاستومری باعث کاهش آلودگی گردیده و سر و صدا را مسدود کرده  و ارتعاشات را دمپ می نماید.

انولع عایق الاستومری

  • عایق الاستومری رولی

یکی از انواع شکل های این عایق رولی ساده می باشد که برای عایق کاری لوله ها، کانال های هوا و غیر استفاده می شود. دارای ساختار سلول بسته بوده و به عنوان یک عایق حرارتی و برودتی، در صنعت تاسیسات و صنایع وابسته بطور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است.

عایق الاستومریک رولی، جایگزین بسیار مناسبی برای عایق های قدیمی همانند پشم شیشه محسوب می گردد، چراکه علارغم ویژگی های منحصر به فرد خود، بدلیل راحتی نصب، تنوع در ضخامت و قابلیت بکار گیری در فضاهای داخلی و خارجی، طیف عملکردی بسیار وسیعی را فراهم نموده است.

  • عایق الاستومری لوله ای

این محصول در اندازه های مختلف در بازار عرضه شده و دارای قابلیت استفاده در لوله های فلزی فولاد، آهن، مس و چندلایه می باشد.عایق الاستومری لوله ای در ضخامت ها و قطرهای مختلفی تولید میشود که متناسب با سایز لوله هایی است که بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند.

عایق الاستومری لوله ای، دارای پایداری بسیار مناسبی بوده و مقاومت بسیار بالایی در مقابل کندانس، فقدان حرارت و انتقال صوت دارد. انعطاف پذیری عایق الاستومری لوله ای و پودری که درون آن بکار برده شده، از حرکت اضافۀ عایق جلوگیری کرده و سرعت نصب عایق را افزایش میدهد.

  • عایق الاستومری صوتی ساده و موجدار:

برای جلوگیری از انتقال صدا در ساختمان های مسکونی، اداری و صنعتی می توان از عایق های الاستومری صوتی استفاده نمود .

عایق الاستومری صوتی، دارای پایداری بسیار مناسبی بوده و مقاومت بسیار بالایی در مقابل انتشار صوت، کندانس و فقدان حرارت دارد.

به دلیل برش آسان و سهولت چسبکاری در نصب این نوع از عایق، زمان اجرای پروسه نصب عایق، بیش از ۴۰ درصد کاهش می یابد.

۱۳۹۸/۲/۱۹ ۷:۳۳:۴۲