3 راه برای کاهش سر و صدای کمپرسور یخچال

یخچال ها به صورت شبانه روزی کار می کنند تا غذاها و نوشیدنی ها را سرد نگه دارند. این دستگاه در قلب خانه شما زندگی می کند، بنابراین این امکان وجود دارد که صدای کمپرسور را در طول روز بشنوید. وقتی سعی می کنید کار کنید، از وقت خود با خانواده لذت ببرید یا زود به رختخواب بروید، این می تواند آزاردهنده باشد. با این حال، چند ترفند وجود دارد که ممکن است وضعیت را حل کند.

How To Quiet A Noisy Refrigerator Compressor (Do This!) – Upgraded Home

کمپرسور یخچال چیست و چرا نویز دارد؟
کمپرسور یخچال شما وظیفه گردش جریان مبرد را بر عهده دارد. پیوست فشار را در اطراف مبرد مایع افزایش می دهد تا بتواند به تمام قسمت های سیستم برسد. کمپرسور یخچال زمانی راه اندازی می شود که دمای داخل از تنظیمات انتخاب شده بالاتر رود.

کمپرسورها صدا ایجاد می کنند زیرا مجموعه ها از یک موتور و پمپ تشکیل شده اند. اگر صدای یخچال شما ناگهان بلند شد، ممکن است دستگاه با فن کندانسور یا موتور اواپراتور مشکل داشته باشد. بهتر است از یک متخصص برای بازرسی یخچال خود استفاده کنید، زیرا ممکن است تعمیر یخچال شما انجام شود.

هنگامی که فهمیدید یخچال شما در شرایط کار قرار دارد، در اینجا نحوه خاموش کردن کمپرسور یخچال با سر و صدا آورده شده است:

۱. یخچال را تراز کنید
یکی از رایج ترین منابع صدای یخچال، پاهای ناهموار است. علاوه بر درمان های عایق صدا، تنظیم پایه یخچال به صداهای بلند کمک می کند. حصول اطمینان از بلند شدن سطوح پایین از روی زمین باعث ایجاد ارتعاشات کمتر در سراسر آشپزخانه می شود. همچنین می توانید برای جلوگیری از سر و صدا زیر یخچال خود یک حصیر بگذارید.

How To Quiet A Noisy Refrigerator Compressor Top Full Guide 2021

۲. ناحیه اطراف یخچال را عایق صدا کنید
قرار دادن وسایل آکوستیک روی دیوارهای اطراف یخچال می تواند صدای آن را در فضاهای بزرگ و کوچک کاهش دهد. خواه یخچال شما در داخل یک طاقچه قرار بگیرد یا در مقابل میز قرار گرفته باشد، محصولات عایق صدا می توانند تفاوت زیادی ایجاد کنند.

۳. یک مانع صوتی موقت آویزان کنید
سعی می کنید فیلم تماشا کنید یا به دفتر خانه بروید؟ موانع صوتی موقت به شما انعطاف پذیری در اتاق های عایق صدا را بر اساس شرایط می دهد. وقتی کمپرسور یخچال و فریزر پر سر و صدا باعث ایجاد مشکلاتی در کارهای روزمره شما می‌شود، لحاف‌های آکوستیک ضد صدا این کار را انجام می‌دهند. پتوها را جلوی درها یا در امتداد کف قرار دهید تا صدای کمپرسور از یک اتاق به اتاق دیگر کاهش یابد.

۱۴۰۰/۹/۱۱ ۸:۴۴:۰۹