کاهش اکو در محیط اداری

در دوران کودکی، بیشتر ما از اکو لذت می بردیم. ما با فضایی با مشخصات آکوستیک مناسب روبرو می‌شویم و شروع می‌کنیم به فریاد زدن، «سلام!» این جذابیت با افزایش سن از بین می‌رود و پژواک سردردهای بسیار واقعی را در فضاهایی که کسب و کار انجام می‌دهیم و استراحت می‌کنیم ایجاد می‌کند. یادگیری نحوه کاهش اکو در یک اتاق می تواند سطح استرس را کاهش دهد و به شما کمک کند بهره وری بیشتری داشته باشید.

دلیلی که اکو سطح استرس ما را افزایش می دهد این است که سر و صدای زیاد باعث می شود مغز ما اضافه کاری کند و منبع صداها را شناسایی کند. مغز ما می خواهد بداند که آیا صداها نشان دهنده خطر هستند یا نه. ما نمی توانیم کاملاً آرام باشیم و ممکن است برایمان سخت باشد که تمرکز کنیم. محیط خوبی برای انجام کارها نیست. بیایید به چند روش برای کاهش پژواک ناخواسته در زندگی خود نگاه کنیم.

کاهش اکو در محیط اداری

چگونه اکو را در یک اتاق کاهش دهیم؟

برای مقابله با مشکلات صدا در هر فضایی، درک کمی در مورد نحوه عملکرد آکوستیک و نحوه پرداختن به نواحی مشکل مفید است. به طور کلی، چیزی که باعث اکو می شود، توانایی کنترل نشده موج صوتی برای حرکت آزادانه در فضا است.

این معمولاً توسط سطوح بازتابنده ای ایجاد می شود که یک ناحیه باز را با موانع کمی احاطه کرده اند. هنگامی که یک اتاق بزرگ و نسبتاً خالی با سقف های بلند دارید، پژواک می تواند بسیار واضح شود و حتی باعث حواس پرتی شود. بنابراین، چگونه اکو را کاهش می دهید؟

هنگام تلاش برای کاهش پژواک در فضاهای خانه یا دفتر خود، می خواهید متراژ مربع سطوح بزرگ و بازتابنده را کاهش دهید و موانعی را برای پراکندگی امواج صوتی ایجاد کنید. روش اصلی کاهش آن اکو، معرفی موادی است که امواج صوتی را جذب و منتشر می کنند.

جذب امواج صوتی

اولین کاری که می‌خواهید برای از بین بردن اکو در اتاق‌هایی با سطوح بازتابنده زیاد مانند کف‌های چوبی سخت و سقف‌های بلند انجام دهید، جذب برخی از امواج صوتی است.

این مانع از بازگشت آنها به منبع می شود. این را می توان با مواد نرم و متخلخل مانند فرش های سطحی و پانل های دیواری آکوستیک انجام داد. شما نمی خواهید امواج صوتی زیادی را جذب کنید، در غیر این صورت اتاق مرده به نظر می رسد. نکته کلیدی یافتن تعادل مناسب است. این بخش جدایی ناپذیر کاهش اکو است.

انتشار امواج صوتی

از آنجایی که قرار نیست تمام امواج صوتی را جذب کنید، و نمی خواهید، باید با امواج صوتی که از سطوح بازتابنده شما برمی گردند مقابله کنید. اینجاست که پر کردن اتاق با موادی مانند مبلمان و پخش کننده صدا وارد عمل می شود. آنها امواج صوتی را پراکنده می کنند، بنابراین با هر بازتاب سریعتر از بین می روند.

راه‌هایی برای کاهش پژواک در یک اتاق ارزان وجود دارد، اما همیشه ظاهری را که ما دنبالش هستیم را ایجاد نمی‌کنند. بهترین شرط شما این است که یک تعادل محکم بین کاهش اکو و مواد آکوستیک حرفه ای پیدا کنید. اگر می خواهید اکو را در دفتر خود به طور موثر کاهش دهید، راه حل های ساده و عالی وجود دارد که شما را به آنجا می رساند.

کاهش اکو و پژواک صدا

نحوه کاهش اکو در محیط های اداری

دنیا در حال عادی‌تر شدن است، اما دفتر هنوز جایی است که ما دوست داریم حس حرفه‌ای بودن را در آن منتقل کنیم. همچنین مکانی است که سطوح آزاردهنده اکو باعث ایجاد بیشترین مشکلات بهره وری می شود. اگر تا به حال از خود پرسیده اید “چرا صدا دفتر من تکرار می شود” شما تنها نیستید. خوشبختانه، راه حل های آسان و ظریفی برای مشکلات صدای شما وجود دارد. استفاده از مواد با درجه حرفه ای در اینجا، یک دکوراسیون مینیمالیست را حفظ می کند و در عین حال کیفیت صدا را به شدت بهبود می بخشد.

عایق کف ساختمان

از آنجایی که دفاتر اغلب مملو از میز، صندلی و همه ابزارهای حرفه ای شما هستند، کار کردن با کف ها نسبتاً آسان است. اگر کف شما با فرش دیوار به دیوار پوشانده شده باشد، خوش شانس هستید. احتمالاً نیازی به انجام کارهای زیادی ندارید.

اگر اینطور نیست، استفاده از فرش‌های سطحی می‌تواند راه درازی داشته باشد. بزرگترین فضاهای باز را با یک فرش و چند تکه مبلمان بپوشانید. شما نه تنها میزان پژواک در اتاق را کاهش می دهید، بلکه یک فضای نشستن زیبا ایجاد خواهید کرد. با این حال، نمی خواهید زیاده روی کنید و فضا را شلوغ کنید. برخورد صحیح با دیوارها به شما این امکان را می دهد که با قطعات کمتر به کاهش اکو جامد برسید.

عایق دیوارها

شما می توانید با پوشاندن دیوارهای خود با پتو یا پرده به میزان قابل توجهی اکو کاهش پیدا کنید، اما این ظاهر حرفه ای بودن بسیار کمی را نشان می دهد. در دفتر کار، استفاده از پنل‌های آکوستیک پوشیده از پارچه روی دیوارها ایده خوبی است. آنها عالی به نظر می رسند و با مواد آکوستیک پر شده اند، بنابراین امواج صوتی را دقیقاً در جایی که برای حذف اکو نیاز دارید جذب می کنند.

پانل های آکوستیک دارای رنگ ها و الگوهای پارچه ای بسیار زیادی هستند و مانند قطعاتی از هنر مدرن کاربردی به نظر می رسند. همچنین می‌توانید آنها را با هر چیزی که فکرش را می‌کنید چاپ کنید، بنابراین می‌توانید از آنها برای انتقال هر چیزی از هویت برندتان تا صحنه‌های آرامشی که مردم را راحت می‌کند استفاده کنید.

عایق پنجره ها

از آنجایی که پنجره ها می توانند مقدار زیادی از فضای دیوار ما را تشکیل دهند، اگر خوش شانس باشیم، باید به آنها نیز توجه کنیم. این سطوح فوق‌العاده بازتابنده نه تنها به پژواک کمک می‌کنند، بلکه به صداهای بیرونی اجازه می‌دهند به سخنرانی‌ها و جلسات هیئت مدیره شما نفوذ کنند. از آنجایی که احتمالاً به هر حال قصد دارید نوعی پنجره عابق برای آنها بخرید. آنها با یک لایه خاموشی پوشانده شده اند، به این معنی که هدف استاندارد  پرده ها را انجام می دهند. آنها به خوبی خورشید را مسدود می کنند.

مزیتی که پرده های آکوستیکی نسبت به پرده های سنتی دارند این است که مقدار زیادی امواج صوتی را جذب می کنند. آنها به راحتی قابل تنظیم هستند، بنابراین می توانید تعادل کاملی از نور طبیعی در زمان نیاز و تاریکی کامل برای مواردی مانند ارائه پیدا کنید. در هر صورت صدای عالی دریافت خواهید کرد. هم تابش خیره کننده و هم پژواک خود را با یک ضربه زدن از بین ببرید.

کاهش پژواک صدا از پنجره ها

عایق سقف ها

درمان‌های سقفی برای کاهش اکو عالی هستند و می‌توانند اهداف متعددی را انجام دهند، درست مانند پرده‌های آکوستیک. سقف شما نه تنها یک سطح بازتابنده بزرگ است، بلکه اغلب حاوی عناصر منتشر کننده صدا مانند کانال های HVAC و لوله های آب است. هر یک از این موارد مقداری نویز ایجاد می کند و ممکن است همیشه بلافاصله متوجه آنها نشوید. اما آنها مانند یک پژواک هستند. بسیاری از صداهای کوچک می تواند حواس پرتی و استرس زا باشد.

آویزان کردن ابرهای سقفی در دفتر شما باعث کاهش پژواک در اتاق شما می شود، صداهای لوله ها و کانال های شما را مسدود می کند و برای راه اندازی عالی به نظر می رسند. آنها از سقف آویزان هستند، بنابراین می توان آنها را برای ارتفاع و تاثیر بصری تنظیم کرد. اگر سعی کرده اید دریابید که چگونه پژواک را در اتاقی با سقف بلند کاهش دهید، این ممکن است بلیط شما باشد.

اگر سقف به اندازه کافی بلند نیست که بتواند از دست دادن چند فوت جلوگیری کند، می توانید از پانل های آکوستیک پوشیده شده با پارچه روی سقف نیز استفاده کنید. آنها را می توان روی سقف موجود شما محکم کرد و می توان آن ها را به روش هایی تکرار کرد که الگوهای سقفی بسیار جالبی ایجاد کند.

کاهش اکوی صدا از سقف

چگونه اکو را در دفاتر خانگی کاهش دهیم؟

اکنون که کمی در مورد چگونگی کاهش اکو در دفتر یاد گرفتید، زمان آن رسیده است که این دانش را به یک دفتر کار خانگی بدون اکو ترجمه کنید. هنگامی که به دنبال کاهش پژواک در دفاتر خانگی هستید، الزاماً به محدودیت‌هایی که در یک دفتر شرکت دارید محدود نمی‌شوید. اما همیشه اینطور نیست. یک دفتر خانه که به کارهایی مانند طراحی گرافیکی یا فروش اختصاص دارد، سناریوی متفاوتی نسبت به یک روانشناس یا ماساژور ارائه می دهد.

اگر کارکرد اصلی دفتر خانه شما فراهم کردن مکانی برای کار مستقل و پرش از تماس های ویدیویی گاه به گاه است، می توانید کارها را کمی معمولی تر نگه دارید. هیچ کس واقعاً چیزی جز آنچه در مانیتور رایانه خود نشان می دهد نمی بیند، بنابراین می توانید برای کاهش اکو، دیوارها و پنجره ها را با پتو بپوشانید. به خاطر داشته باشید که این ممکن است به شلوغی اتاق و به هم ریختگی در ذهن شما بیافزاید.

اگر می خواهید مشتریانی در خانه خود داشته باشید، زیبایی بصری به اندازه ویژگی های صوتی مهم است. با این نوع دفاتر باید مانند دفاتر شرکت رفتار شود، اما شما می توانید نکات شخصی را که برای دفاتر خانگی عالی ایجاد می کند، اضافه کنید. در اینجا چند راه حل قوی وجود دارد که دفتر خانه شما را برای موفقیت آماده می کند.

مجموعه کتاب خود را نمایش دهید

یک راه عالی برای کاهش پژواک در اتاق‌ها و ارائه ظاهری همیشگی، نصب یک قفسه کتاب در پشت مکانی که برای تماس‌های ویدیویی نشسته‌اید، است. بار کردن قفسه با کتاب‌های مورد علاقه‌تان به جذب امواج صوتی کمک می‌کند و صدای تماس‌های ویدیویی شما را واضح نگه می‌دارد. همچنین این یک راه عالی برای نشان دادن به همکاران و مشتریان خود است که با رشد شخصی و حرفه ای خود همگام هستید. یک دیوار کاغذ صحافی شده راهی عالی برای کاهش پژواک و ارائه نقطه صحبت به کسانی است که عنوان های شما را می خوانند به جای تماشای سرهای سخنگو.

دفتر خود را با مبلمان پر کنید

اگر به دنبال راهی ارزان برای کاهش پژواک در یک اتاق از هر نوع هستید، اضافه کردن مبلمان می تواند یک راه حل عالی باشد. برخی از مبلمان اضافی را از اطراف خانه به دفتر منتقل کنید تا امواج صوتی پخش شود و اکو کاهش یابد. اگر مبلمان بزرگ و شیک و با تودوزی پارچه ای باشد، بهتر است، اما اجازه ندهید که شما را از استفاده از مبل چرمی مورد علاقه خود باز دارد. در حالی که چرم امواج صوتی بیشتری را نسبت به پارچه منعکس می‌کند، صرفاً داشتن آن در اتاق به انعکاس امواج صوتی کمک می‌کند، بنابراین آنها اکو زیادی تولید نمی‌کنند.

از گیاهان استفاده کنید

انواع مزایای بزرگی وجود دارد که از معرفی زندگی گیاهی به فضاهای داخلی ما حاصل می شود. آنها به احساس آرامش کمک می کنند، اکسیژن تولید می کنند و حتی می توانند به اکو کمک کنند. در حالی که آنها در جذب صداها مهارت خاصی ندارند، اما در پراکندگی امواج صوتی کار مناسبی انجام می دهند. آنها همچنین یکی از معدود تزئیناتی هستند که به صورت معلق از سقف ها عالی به نظر می رسند و به شما امکان می دهند امواج صوتی را در قسمتی از اتاق که به ندرت دارای موانع صوتی است، بشکنید.

چگونه برای پروژه خود کمک بگیرید

همیشه دانستن چگونگی کاهش اکو در یک اتاق کافی نیست. گاهی اوقات کمک گرفتن از یک متخصص کمک می کند. چه به دنبال کاهش اکو در اتاق‌های کوچک یا بزرگ باشید، انجام درست آن باعث می‌شود اتاق شما عالی به نظر برسد. با ما تماس بگیرید تا برای مکان شما برنامه ریزی کنیم. ما برای شما اینجا هستیم

۱۴۰۳/۳/۲۹ ۱۱:۵۱:۲۴